Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Misją naszej palcówki jest niesienie pomocy oraz wsparcia dla dzieci. Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Krakowie ma na celu zapewnienie dzieciom i młodzieży pomocy w wybranym obszarze, z którym mają trudności. Każdego dnia dokonujemy starań, by pokazać dzieciom, że mogą radzić sobie ze swoimi problemami oraz czynić postępy. W niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej Engram korzystamy z nowoczesnych metod oraz rozwiązań. Niesiemy pomoc w przypadku trudności emocjonalnych, problemach z uczeniem się czy percepcyjno-motorycznych.


Trudności uczenia się


Do schorzeń tego typu zaliczamy dysleksję, dysgrafię, dysortografię czy dyskalkulię. Prowadzimy różnorodne działania terapeutyczne dostosowane do potrzeb dziecka oraz jego trudności w uczeniu się.


Moxo


W niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej Engram niesiemy pomoc dla dzieci z ADHD, czyli zespołem nadpobudliwości z deficytem uwagi. Moxo to narzędzie, którego celem jest wspomaganie diagnozy i pozwala określić bodźce wpływające na dziecko. Korzystając z niego można określić reakcje dziecka na dane bodźce, a w efekcie skutecznie planować pracę z nim.


Niedojrzałość neuromotoryczna


Objawia się poprzez zatrzymanie się na danym etapie rozwoju lub pominięciem któregoś. W takim przypadku stosowana jest Terapia Odruchów INPP. Jest to metoda terapeutyczna, którą stosuje się w przypadku osób, u której stwierdzona została niedojrzałość neuromotoryczna. Polega na celowej aktywności ruchowej, mającej na celu stworzenie integrację odruchów.


TUS


Trening umiejętności społecznych polega na grupowej pracy z grupą. Dzięki niemu możliwe jest wykształcenie umiejętności społecznych, niezbędnych w codziennym życiu. Pozwala, w sposób celowy i zaplanowany, nauczyć się funkcjonowania z innymi.


Cogmed


Jest to trening wzrokowej pamięci roboczej, który może być realizowany online w domu. W bardzo przyjemny i ciekawy sposób pozwala na rozwój pamięci roboczej, uwagi oraz koncentracji. Sprawdza się w przypadku osób mających problemy z rozpraszaniem się, podążaniem za instrukcjami, czytaniem ze zrozumieniem czy trudnościami matematycznymi.


Wczesne Wspomaganie Rozwoju (WWR) więcej dr Neuronowski więcej Psychoterapia dzieci i młodzieży więcej KATIS więcej Logopedia więcej Moxo więcej Terapia ręki więcej Terapia Odruchów INPP więcej Dysleksja, dysgrafia, dysortografia więcej Trudności matematyczne więcej Integracja Sensoryczna więcej Trening Umiejętności Społecznych więcej Fast ForWord więcej Cogmed więcej

Kontakt

logo2

 

30-110 Kraków, ul. Filarecka 17/2


tel: 661 922 157

email: nppk@o2.pl

https://www.facebook.com/poradniafilarecka

 

 

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 10:00-18:00

 

Godziny rejestracji:

poniedziałek - piątek 8:00-10:00 oraz 17:00-18:00

lub kontakt mailowy: nppk@o2.pl  w tytule wiadomość od rodzica

 

W mailu prosimy zawrzeć podane informacje:

  • imię i nazwisko dziecka,
  • wiek, rodzaj szkoły i klasa dziecka,
  • posiadne diagnozy i orzeczenia (np. autyzm, Zespół Aspergera, FAS, Zespół Downa, dysleksja, itd.),
  • krótki opis aktualnych problemów,
  • wybór planowanej diagnozy i terapii z oferty Poradni (jeżeli jesteście Państwo zdecydowani),
  • proszę zaproponować dostępne dla Państwa terminy konsultacji (potwierdzimy możliwy),
  • nr telefonu do kontaktu.

Po odebraniu e-mail skontaktujemy się z Państwem  telefonicznie.

 

 

W przypadku płatności przelewem prosimy o dokonanie wpłaty na poniższy numer konta:

PKO BANK POLSKI
21 1020 2906 0000 1702 0243 9115
NIEPUBLICZNA PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
30-110 KRAKÓW
FILARECKA 17/2
NIP 677-101-92-36

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X