Czym jest Cogmed?

Trening wzrokowej pamięci roboczej Cogmed jest programem terapeutycznym prowadzonym on–line /w domu na własnym komputerze/ przygotowanym do stymulacji  i rozwoju pamięci roboczej, uwagi, koncentracji.

Cogmed łączy w sobie wiedzę neurologiczną dotyczącą procesów poznawczych z innowacyjnie opracowanymi zadaniami - grami komputerowymi i profesjonalne wsparcie w formie sukcesywnego opracowywania uzyskiwanych przez uczestnika programu wyników. Są one widoczne codziennie po wykonaniu kolejnych ćwiczeń programu. Uzyskane wyniki są porównywane do średnich dla grupy wiekowej, do której należy ćwiczący.

Z pomocą trenera programu Cogmed i wsparcia w samym programie mamy szansę poprawić swoje możliwości: uwagę, koncentrację, pojemność bezpośredniej pamięci roboczej, spostrzegawczość, orientację przestrzenną, a nawet umiejętności liczenia. W efekcie ćwiczeń uzyskujemy lepsze możliwości uczenia się.

 

Cogmed jest programem komputerowym opracowanym dla trzech grup wiekowych:

dla dorosłych, dla dzieci i młodzieży 7-17 lat, dzieci w wieku 5-7 lat

dostępnym przez indywidualne ID realizowany w ramach stymulacji przez certyfikowanych trenerów metody Cogmed - Paersen Coachs 

https://www.cogmed.com/find-provider

 

 cogmed1

 

 

 

 Praca w programie jest dokumentowana i po każdym dniu ćwiczeń można zobaczyć swoje wyniki.

 

cogmed2

cogmed3

cogmed4

 

Sposób sprawdzania wyników:

- po zakończonym treningu rozwinąć Menu (nacisnąć trzy kreski w górnym prawnym rogu),

- wybrać pozycję Go to Coaching Centre,

- na linijce wyświetli się Overview, Excersises, Blocks

- poniżej znajduje się indeks startowy i przyrost indeksu, czas pracy każdego dnia, ilość przerw w cyklu dziennym treningu (na czerwono), postęp w obrębie każdego ćwiczenia.

 

Po skończonej pracy, porównujemy uzyskane wyniki ze  średnimi - oczekiwanymi  dla grupy wiekowej i analizujemy poczynione postępy. Każdy z uczestników kończących program otrzymuje CERTYFIKAT COGMED.
Praca w programie jest wyzwaniem do przekraczania swoich aktualnych możliwości w zakresie pojemności bezpośredniej pamięci roboczej, ćwiczenia uwagi, koncentracji, ale też wspaniałą zabawą, stymulującą rozwój, grą komputerową.

 

 

Sprawdź wersję DEMO     

https://training.app.cogmed.com/demo


W wersji DEMO nie widać wyników pracy /te pojawiają się po zalogowaniu i pracy w programie COGMED/

 

Dla kogo jest przeznaczony?

Pamięć robocza to zdolność utrzymania informacji w myślach przez krótki czas, potrzebny na wykonanie zadania, umiejętność skupienia się na zadaniu, pamiętaniu kolejnych kroków, etapów zadania i samego polecenia dotyczącego sposobu wykonania ćwiczenia.
Badania niezmiennie pokazują, że problemy z uwagą i uczeniem się  często są spowodowane słabszą pamięcią roboczą. Okazuje się to prawdą w odniesieniu do osób z ADHD, z zaburzeniami uczenia się /dysleksja/ , łagodniejszymi formami trudnościami w uczeniu się, z problemami w uwadze i koncentracji.

 

Program Cogmed jest przeznaczony dla każdego, kto chce poprawić swoją pamięć roboczą. Trening może odnieść dobry skutek szczególnie przy:

 

 • łatwym rozpraszaniu się
 • problemach z dokończeniem zadania,
 • podążaniem za instrukcją
 • problemach w czytaniu,  rozumieniu treści
 • trudnościach matematycznych mimo motywacji i systematycznej  pracy

 

 

Jakie mogą być rezultaty?

Ciągłe obserwację dostarczyły badaczom Cogmed informacji, że efekty szkoleniowe dla 25% użytkowników są subtelne tuż po treningu. Poprawy widoczne w mierzonych programem wynikach mogą być bardzo oczywiste, ale przeniesienie skutków dla innych sfery, takich jak umiejętności czytania ze zrozumieniem i umiejętności matematyczne może zająć parę miesięcy zanim się pojawi i będzie ewidentnie zauważalne. Ponadto, może zająć trochę czasu, aby móc zmierzyć efekty transferu.


Obserwacja również nauczyła, że wielu użytkowników nadal rozwija się /czyni postępy/ w sferze różnych umiejętności związanych z pamięcią operacyjną do jednego roku po treningu. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokonywać pomiaru koncentracji i natężenia postępów w różnych obszarach pamięci roboczej. Ponadto, kontynuować pomiar zachowania, które jest związane ze zdolnością do skupienia, np. przyswajania nowych informacji lub kontrola impulsywności.

 

Wypełnij kwestionariusz przesiewowy

Kontakt

30-110 Kraków, ul. Filarecka 17/2


tel: 661 922 157

email: nppk@o2.pl

https://www.facebook.com/poradniafilarecka

 

 

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 10:00-18:00

 

Godziny rejestracji:

poniedziałek - piątek 8:00-10:00 oraz 17:00-18:00

lub kontakt mailowy: nppk@o2.pl  w tytule wiadomość od rodzica

 

W mailu prosimy zawrzeć podane informacje:

 • imię i nazwisko dziecka,
 • wiek, rodzaj szkoły i klasa dziecka,
 • posiadne diagnozy i orzeczenia (np. autyzm, Zespół Aspergera, FAS, Zespół Downa, dysleksja, itd.),
 • krótki opis aktualnych problemów,
 • wybór planowanej diagnozy i terapii z oferty Poradni (jeżeli jesteście Państwo zdecydowani),
 • proszę zaproponować dostępne dla Państwa terminy konsultacji (potwierdzimy możliwy),
 • nr telefonu do kontaktu.

Po odebraniu e-mail skontaktujemy się z Państwem  telefonicznie.

 

 

W przypadku płatności przelewem prosimy o dokonanie wpłaty na poniższy numer konta:

PKO BANK POLSKI
21 1020 2906 0000 1702 0243 9115
NIEPUBLICZNA PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
30-110 KRAKÓW
FILARECKA 17/2
NIP 677-101-92-36

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X