Czym jest Pronounce?

Pronounce to:

specjalnie opracowane słuchawki, które pomogą w uczeniu się prawidłowego  mówienia po angielsku. Twoja własna wymowa będzie wyraźniejsza, a  umiejętność rozumienia osób mówiących po angielsku zostanie znacznie poprawiona.

W dzieciństwie uczymy się koncentrować naszą uwagę na strukturach fonetycznych naszego języka ojczystego. Jest to naturalny proces poznawczy znany jako „kodowanie językowe” i jest niezbędnym etapem w nauce mówienia.

Z tego powodu nasze mózgi przyzwyczajają się do przetwarzania dowolnego języka w rytmie i kodowaniu naszego języka ojczystego. Właśnie dlatego dziecko może łatwo nauczyć się kilku języków - kodowanie języka ojczystego nie jest jeszcze mocno  ustalone.

Wymowa  z użyciem Pronounce pomaga zapoznać się z rytmem i dźwiękiem języka angielskiego i naśladować.

 

Bądź dwukrotnie skuteczniejszy
Pronounce to opatentowana technologia oparta na znaczących badaniach przeprowadzonych przez Unię Europejską. W niniejszym badaniu stwierdzono, że nauka za pomocą technologii opartej na treningu percepcji słuchowej może skrócić czas potrzebny na naukę języka angielskiego o połowę.

 

Naturalnie łatwy w użyciu
Wymowa poprawia głos, aby pomóc Ci zintegrować dźwięk języka angielskiego.

 

Łatwy
Po prostu dodaj ćwiczenie  wymowy na słuchawkach Pronounce do swojej codziennej pracy z angielskim samodzielnie lub z nauczycielem, aby zintegrować język angielski.

 

Skuteczny
Mów po angielsku przez kilka minut każdego dnia, aby znacznie poprawić  płynność swoich wypowiedzi.

 

Na całym świecie mówi się ponad 5000 języków, a 650 dźwięków to spółgłoski i 180 samogłosek. Jest to wyraźny dowód niezwykłego bogactwa dźwięków językowych w otaczającym nas świecie.

Mimo to każdy język używa tylko 40 podstawowych dźwięków, zwanych fonemami. Fonem jest najmniejszą jednostką dźwiękową, która pozwala nam stworzyć różnicę znaczenia między dwoma słowami, na przykład między „półka - bułka”.

Każdy język charakteryzuje się zatem małą liczbą kategorii fonemicznych i postrzegamy je jako oddzielone wyraźnie wytyczonymi przerwami dźwiękowymi. Te przerwy dźwiękowe pozwalają nam oddzielić słowa frazy i wydedukować ich znaczenie. Co więcej, ta separacja oznacza, że ??możemy ustanowić logikę językową, która pozwala nam przewidywać następny dźwięk i domyślać się dźwięków, których nie słyszymy. Robimy to naturalnie, gdy rozmawiamy przez telefon lub gdy dochodzi do zakłóceń spowodowanych hałasem w tle. Niektórych dźwięków nie słyszymy, ale naturalnie jesteśmy w stanie odgadnąć, czym one są.

Ta separacja językowa różni się znacznie w zależności od języka. Przyswajamy go podczas nauki naszego języka ojczystego. W dzieciństwie uczymy się dobierać jednostki dźwięku, które są zgodne z naszym środowiskiem językowym i nie słyszeć tych, które nie stanowią części struktur fonetycznych naszej grupy społecznej. W trakcie naszego rozwoju zostajemy więc zaprogramowani na rytm własnego języka.

To nie przypadek, że rozmawiamy z dzieckiem poprzez nadmierne akcentowanie dźwięków i rozciąganie słów. Jest to tak zwane „Motherese”.

Szkolenie to wkrótce staje się przeszkodą w nauce języka obcego, ponieważ rytm i dźwięk różnią się znacznie w zależności od języka.

 

Pronounce to rewolucyjny zestaw słuchawkowy, który łączy dwie innowacyjne technologie. Natychmiastowe przetwarzanie sygnału głosowego za pomocą filtra dynamicznego zapoznaje twoje ucho z rytmem języka angielskiego. Słuchawki przewodzące dźwięk drogą kostną (przetworniki) przekazują dźwięk Twojego głosu w naturalny i optymalny sposób.

 

Przewodnictwo kostne
„Zasłoń uszy i mów. Czy słyszysz siebie wyraźnie? Wynika to z przewodnictwa kostnego ”. Dźwięk twojego głosu jest transmitowany naturalnie przez wibrację kości  czaszki. Ten tryb transmisji jest 10 razy szybszy niż drogą powietrzną i ma znacznie lepszą jakość. Słuchawki są umieszczone z przodu ucha i przekazują dźwięk Twojego głosu, wibrując bardzo lekko. W ten sposób masz natychmiastową i naturalną informację zwrotną na temat własnego głosu.

Ta technologia jest używana głównie przez wojsko, aby umożliwić żołnierzom w misji komunikację w terenie bez blokowania uszu. Od kilku lat wibracje z przewodnictwa kostnego stosowane są również w medycynie. W niektórych przypadkach możliwe jest przywrócenie zdolności słyszenia poprzez dopasowanie implantów przewodnictwa kostnego do ucha wewnętrznego. Znany Google Glass® również korzysta z tej technologii

 

Filtr dynamiczny
Filtr dynamiczny to technologia stosowana w badaniach kognitywistyki w celu ustalenia kontrastów dźwiękowych i stymulowania naturalnego mechanizmu skupienia mózgu. Krótko mówiąc, mózg jest wrażliwy na zmiany zjawisk dźwiękowych, których nie jest w stanie przewidzieć. Dzięki zastosowaniu filtra, który aktywuje i dezaktywuje zgodnie z rytmem głosu, powstają zmiany energii dźwięku bez zmiany charakteru wiadomości. Te zmiany ułatwiają przyswojenie języka obcego poprzez zerwanie z naszymi rytmicznymi nawykami. Stopniowo uczymy nasz mózg przyswajania innych rytmów.

Ponieważ każdy język ma swoją nieodłączną muzykalność i rytm, początkowe ustawienia filtra pomagają uczniowi przyswoić rytm. Czy słyszysz siebie wyraźnie? Wynika to z przewodnictwa kostnego ”. Dźwięk twojego głosu jest transmitowany naturalnie przez wibrację kości w głowie. Ten tryb transmisji jest 10 razy szybszy niż w powietrzu i ma znacznie lepszą jakość. Słuchawki są umieszczone z przodu ucha i przekazują dźwięk Twojego głosu, wibrując bardzo lekko. W ten sposób masz natychmiastową i naturalną informację zwrotną na temat własnego głosu.

Ta technologia jest używana głównie przez wojsko, aby umożliwić żołnierzom w misji komunikację w terenie bez blokowania uszu. Od kilku lat wibracje z przewodnictwa kostnego stosowane są również w medycynie. W niektórych przypadkach możliwe jest przywrócenie zdolności słyszenia poprzez dopasowanie implantów przewodnictwa kostnego do ucha wewnętrznego. Znany Google Glass® również korzysta z tej technologii

 

Filtr dynamiczny
Filtr dynamiczny to technologia stosowana w badaniach kognitywistyki w celu ustalenia kontrastów dźwiękowych i stymulowania naturalnego mechanizmu skupienia mózgu. Krótko mówiąc, mózg jest wrażliwy na zmiany zjawisk dźwiękowych, których nie jest w stanie przewidzieć. Dzięki zastosowaniu filtra, który aktywuje i dezaktywuje zgodnie z rytmem głosu, powstają zmiany energii dźwięku bez zmiany charakteru wiadomości. Te odmiany ułatwiają przyswojenie języka obcego poprzez zerwanie z naszymi rytmicznymi nawykami. Stopniowo uczymy nasz mózg przyswajania innych rytmów.

Ponieważ każdy język ma swoją nieodłączną muzykalność i rytm, początkowe ustawienia filtra pomagają uczniowi przyswoić rytm
 


 Ponieważ każdy język ma swoją nieodłączną muzykalność i rytm, początkowe ustawienia filtra pomagają uczniowi przyswoić rytm charakterystyczny dla języka angielskiego.

 


 


https://www.pronounce.com/discover

 

Kontakt

30-110 Kraków, ul. Filarecka 17/2


tel: 661 922 157

email: nppk@o2.pl

https://www.facebook.com/poradniafilarecka

 

 

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek 10:00-18:00

 

Godziny rejestracji:

poniedziałek - piątek 8:00-10:00 oraz 17:00-18:00

lub kontakt mailowy: nppk@o2.pl  w tytule wiadomość od rodzica

 

W mailu prosimy zawrzeć podane informacje:

  • imię i nazwisko dziecka,
  • wiek, rodzaj szkoły i klasa dziecka,
  • posiadne diagnozy i orzeczenia (np. autyzm, Zespół Aspergera, FAS, Zespół Downa, dysleksja, itd.),
  • krótki opis aktualnych problemów,
  • wybór planowanej diagnozy i terapii z oferty Poradni (jeżeli jesteście Państwo zdecydowani),
  • proszę zaproponować dostępne dla Państwa terminy konsultacji (potwierdzimy możliwy),
  • nr telefonu do kontaktu.

Po odebraniu e-mail skontaktujemy się z Państwem  telefonicznie.

 

 

W przypadku płatności przelewem prosimy o dokonanie wpłaty na poniższy numer konta:

PKO BANK POLSKI
21 1020 2906 0000 1702 0243 9115
NIEPUBLICZNA PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
30-110 KRAKÓW
FILARECKA 17/2
NIP 677-101-92-36

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X